עושים בישול- קורס קונדיטוריה

בשנים האחרונות מ-2007 אני חווה מסע חדש בחיי. לאחר שנות הוראה רבות  ואהובות פרשתי בעקבות בעייה בריאותית ואפשרויות אין סוף נפתחו בחיי.

אחד המסלולים שנפתח בפניי הינו תחום המלווה אותי כבר מגיל צעיר והוא התחום הקולינרי, האפייה והבישול.

אני עוסקת כל הזמן בשיתוף עם מתכוניי, אם הם על פי מתכוניי אחרים ואם הם פרי המצאתי הנוצרים באופן טבעי ברקיחה בעמדת השיש.

אני חשה שעלי להתפתח  ולהתמקצע בתחום ולעשות מעבר למה שאני ממילא עושה להנאתי והנה נפלה לידי הזדמנות שמזדמנת אולי פעם בחיים, קיבלתי מילגת לימודים במרכז הקולינרי עושים בישול הנמצא בבית מרכזים 2001 בהרצליה בניהולו של אורן גירון, מילגה אותה הקציבה משפחתו של אורן, לזיכרה של אחותו ורד בסון  ז”ל אשר נפטרה משפעת החזירים והיא בת 27, כה עצוב .

כאשר נשאלתי  בראיון איזה תחום מעניין אותי בישול או אפייה ידעתי מיד שתחום האפייה הולך וסוחף אותי יותר ויותר.

וכך אני שמה את פעמי מידי יום ד’ להרצליה ולומדת בשקיקה מהבוקר מוקדם ועד לשעות אחר הצהריים וכל פעם מתעשרת  ומאושרת יותר ויותר .

אשתפכם במה שקורה בשיעורים הנהדרים הללו, לא אוכל לתת מתכונים אך אין ספק שהשראת השיעורים ישפיעו על תוצרי המאפים הבאים שלי.

השיעורים הראשונים נוהלו על ידי הקונדיטורית חופית שוהם המוכשרת, נושא השיעור הראשון היה: עוגות בחושות, הכרנו טכניקות הכנה מגוונות, תהליכים ליצירת העוגות, הכרנו את המושג קרמז‘- כלומר כל החומרים מצויים בטמפרטורת החדר,  מערבלים את החמאה והסוכר עד למצב קרמי ואז הוספת יתר החומרים לפי סדר קבוע, בהמשך ראינו הכנת ג’נואז– עוגת ספוג המתקבלת ע”י הקצפה על אדים עד שלב הסרט.

621 533x400 - עושים בישול- קורס קונדיטוריה

625 533x400 - עושים בישול- קורס קונדיטוריה

623 533x400 - עושים בישול- קורס קונדיטוריה

נושא השיעור השני היה בצק פריך מתוק ומלוח, למדנו מהו בצק פריך טוב ובאיזה אופן מכינים אותו, בטכניקת הסבלז’– המתבצעת בחומרים קרים מאוד . הכנו קיש פטריות וקשקבל עם בצק מתובל וטארטים שוקולד נוגט ופירות טריים וקרם פטיסייר.

2 026 533x400 - עושים בישול- קורס קונדיטוריה

2 037 533x400 - עושים בישול- קורס קונדיטוריה

שני השיעורים הראשונים הסתיימו, אין ספק שהעשרתי את עצמי מבחינה מקצועית ואשבח את תוצריי העתידיים ולשם הוכחה אראה מספר תוצרים שהוכנו על ידיי בעקבות שיעורים אלה, אמנם כבר הכנתי דברים דומים אך ברור שמכאן ואילך הכל משתבח.

(Visited 67 times, 1 visits today)

מנהל

הוסף תגובה

הצטרף עכשיו וקבל עידכון שבועי למתכונים חדשים וטעימים של חיה

FROM HAYA WITH LOVE | ALL RIGHTS RESERVED | © 2018